KONTAKTY
KONTAKTY

__________________

Přestavby LPG a opravy LPG Každý jistě již někdy slyšel o alternativním pohonu na LGP. Ne každý si však dokáže zcela správně uvědomit, o co se vlastně jedná, jaké jsou výhody a nevýhody a kde se dá podobná přestavba nainstalovat. Pokud i Vy uvažujete o alternativním pohonu, který by vám za současného stoupání cen benzinu a nafty dokázal ušetřit tisíce korun ročně, rádi vám s odpověďmi na tyto otázky pomůžeme.

ZDE JE ŮKÁZKA NA VIDEO


Co je to LPG a CNG?

LPG je zkratka tří anglických slov „Liquified Petroleum Gas“, což znamená zkapalněný propan-butan. CNG je pak zkratkou pro zkapalněný zemní plyn. Oba tyto systémy jsou levnější alternativou ke klasickému benzinu a naftě. CNG však díky ceně montáže, nedostatečnému množství čerpacích stanic a menšímu dojezdu na větší množství plynu není tak oblíbený, jako mnohem více používaný LPG.

Jaké jsou výhody LPG?

Veškeré výhody, které díky používání LPG získáte, jsou vesměs finančního charakteru. Jednou z nejzásadnějších je téměř poloviční úspora všech nákladů. V současné době, kdy cena benzinu a nafty roste závratnou rychlostí, se tato výhoda ještě zvyšuje. Cena plynu se již několik let drží na stejné úrovni a nikdo se nemusí bát, že by se na tom mělo něco v budoucnosti měnit. Používání LPG/CNG navíc zajistí klidnější a tišší chod motoru a delší dobu opotřebení. Druhou obrovskou výhodou je osvobození od silniční daně. Pro všechny podnikatele je tedy alternativní pohon na plyn velice výhodný i díky tomuto faktu.

Je možné jezdit na LPG i u nás?

Ano, samozřejmě. Nejenže se počet čerpacích stanic, které LPG či CNG nabízejí, rozšiřuje, ale auto si i po přestavbě na plyn zachovává možnost jezdit klasicky na benzin, takže se nemusíte v žádném případě bát toho, že byste nedojeli do svého cíle.

Nevýhody LPG

Jedinou zásadní nevýhodou přestavby automobilu na plyn, je nutnost umístění druhé palivové nádrže do samotného auta. Pro tu si budete muset vyhradit dostatečné množství prostoru. Většinou se jedná o část zavazadlového prostoru v kufru, případně se nádrž umístí do prostoru pro rezervu. Ta je však za současné legislativy nutná v každém vozidle, takže byste si uspořený prostor stejně „ucpali“ rezervou.

Který systém vybrat?

A výběrem správného systému vám samozřejmě poradíme přímo v servisu, každopádně ten nejpoužívanější, který se používá u většiny vozidel, je systém s centrálním směšovačem I. a II. generace. Ten se díky své bezkonkurenční ceně stává jasnou jedničkou.


Patříme do montážní sítě ELPIGAS, která zahrnuje více než 50 smluvních montážních a servisních dílen po celém území České republiky. Všechny tyto montážní firmy mohou na základě typových osvědčení ELPIGAZ-01 (LPG) a ELPIGAZ-02 (CNG) vydaných Ministerstvem dopravy ČR přestavět a schválit do provozu téměř každý automobil s benzinovým pohonem a v dohledné době i s naftovým pohonem. Moderní technologie a vysoce kvalitní materiály plynové instalace typu ELPIGAZ jsou zárukou její výjimečně dlouhé životnosti. Záruky platí v případě, že byla montáž plynového zařízení provedena akreditovanou montážní dílnou a zařízení je pravidelně kontrolováno a servisováno.

Kvalita přestavby je dána zejména kvalitou výroby zařízení a poskytovaných služeb, bezpečnostními standardy, emisními normami, technickými a technologickými normami Evropské unie, které zajišťují bezpečné užívání plynového zařízení ve vozidle. Zařízení typu ELPIGAS je certifikováno dle předpisu EHK 67, EHK 110 a EHK 115

Zobrazit podrobnosti
- +
Vyprodáno